0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Починал работник додека извршувал работни задачи во локомотива

На пругата помеѓу железничка станица „Агино Село“ и железничка станица „Дељадровци“, на С.В.(51) од с.Долно Коњаре, кумановско, кој извршувал работни задачи во локомотива, вчера му се слошило, по што од страна на С.Д.(63) од Куманово бил пренесен на железничка станица „Миладиновци“ каде од лекар од итна медицинска помош била констатирана смрт.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close