Дописници МКДОпштински вести

Почина Тачко Локвенец, новинар-дописник од Прилеп

Тачко Локвенец, доајен на прилепското и на македонското новинарство почина како последица од коронавирусот во 79-тата година од животот. Целиот професионален новинарски работен век го помина како дописник на „Нова Македонија“, а еден дел и во редакцијата на весникот „Вечер“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close