БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Почина српскиот амбасадор во Русија, новинарот Мирослав Лазански

-Министерството за надворешни работи со тага соопштува дека ненадејно почина нашиот ценет колега, српскиот амбасадор во Руската Федерација, Мирослав Лазански, . Ќе го паметиме како голем патриот, одличен писател, новинар, еминентен воено-политички коментатор, кој ја сакаше својата земја и гордо ја претставуваше низ целиот свет, се наведува во соопштението.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close