ЕвропаЕвропа.Портал

Почина претседателот на Горниот дом на чешкиот Парламент

Претседателот на Горниот дом на чешкиот Парламент, Јарослав Кубера денеска почина на 72 години, соопшти неговата канцеларија

Прага, 20 јануари 2020 (МИА) – Претседателот на Горниот дом на чешкиот Парламент, Јарослав Кубера денеска почина на 72 години, соопшти неговата канцеларија.

На јавноста не и беше познато дали Кубера страдал од сериозна болест.

Тој за време на викендот имаше обраќање на конгресот на својата Граѓанско-демократска партија. ми/

Таг
Back to top button
Close
Close