Дописници МКДКултураКултура.Портал

Почина познатиот сликар Кирил Ефремов

Почина познатиот ликовен уметник Кирил Ефремов, роден на 19 декември 1938 година во Штип. Битката со коронавирусот ја загуби синоќа на Инфективното одделение во Клиничка болница во Штип.

Back to top button
Close
Close