0_Web_АктуелноДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Почина поранешниот француски претседател Валери Жискар Д’Естен

оранешниот француски претседател почина на 94-годишна возраст, како жртва на Ковид-19. Избран во 1974 година, поразен во 1981 година од Франсоа Митеран, тој никогаш не ја напушти политиката, јави дописникот на МИА

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close