0_Магазин.ПорталСцена

Почина Ѓорѓе Балашевиќ

Познатиот српски кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ почина денеска на 67-годишна возраст, а веста ја потврдија повеќе српски медиуми, повикувајќи се на неговата ќерка Беба.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close