0_Web_Актуелно0_Магазин.ПорталДописници СветСцена

Почина легендарниот Ѓорѓе Балашевиќ

Ѓорѓе Балашевиќ почина за време на лечењето Ковид-19 во Клиничкиот центар на Војводина. По домашното лекување, неговата состојба пред неколку дена му се влошила, па беше примен на Клиниката за инфективни болести, каде што понатаму се лекуваше од пневмонија предизвикана од Ковид-19.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close