Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Почина модниот креатор Пјер Карден

Францускиот моден креатор Пјер Карден почина на 98-годишна возраст, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close