0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Почина македонскиот виолинист и професор Зоран Џорлев

Познатиот македонски виолинист, вокален изведувач и професор Зоран Џорлев почина денеска како последица на Ковид-19.

Back to top button
Close
Close