Свет

Почина долгогодишниот сириски министер за надворешни работи Валид ал Моалем

Долгогодишниот сириски министер за надворешни работи Валид ал Моалем, кој силно го бранеше сирискиот претседател Башар ал Асад, почина денеска, соопшти Владата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close