0_Спорт.ПорталSport.SlajderСпортФудбал

Почина Диего Марадона

Аргентинскиот весник Кларин тврди исто како и весникот Оле дека - починал легендарниот аргентински фудбалер Диего Армандо Марадона. Според нив, тој починал утрово во неговиот дом во градот Тигре по срцев удар.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close