СветСвет.Портал

Почина Дејвид Динкинс, единствениот црнечки градоначалник на Њујорк

Дејвид Динкинс, првиот и досега единствен црнечки градоначалник на Њујорк, почина во понеделникот во својот дом во 93-та година од животот, соопшти њујоршката полиција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close