ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Почина Дејвид Баркли, сопственикoт на „Дејли телеграф“

Британскиот премиер и поранешен новинар на „Телеграф“, Борис Џонсон на Твитер изрази „почит и восхит“ кон Баркли, кој, како што рече, „спаси еден голем весник, создаде илјадници работни места низ Велика Британија и страсно веруваше во независноста на земјата и она што е способно да го постигне“.

Back to top button
Close
Close