Дописници МКДКултураКултура.Портал

Почина Борис Џепароски, уметникот од Охрид што создаваше дела од дрво со моторна пила

На 47 години во Германија каде и живееше почина охриѓанецот Борис Џепароски, познат во јавноста како необичен самоук уметник кој со моторна пила создаваше уметнички дела од дрво.

Back to top button
Close
Close