Kultura.SlajderSvet.SlajderБалканБалкан.ПорталКултураКултура.Портал

Почина актерот Мустафа Надаревиќ

Познатиот актер Мустафа Надаревиќ почина денеска на 77-годишна возраст во Загреб по долго и тешко боледување.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close