0_Спорт.ПорталФудбал

Почина 14 – годишен фудбалер на Атлетико Мадрид

Почина нашиот 14 - годишен фудбалер, Кристијан Минчола, објави Атлетико Мадрид.

Мадрид, 28 март 2020 (МИА) – Почина нашиот 14 – годишен фудбалер, Кристијан Минчола, објави Атлетико Мадрид.

„Шокирани сме од оваа тажна вест за смртта на нашиот млад фудбалер и длабоко жалиме за неговата загуба. Атлетико Мадрид и и целото наше семејство ќе биде со семејството на Кристијан во овие моменти на неизмерна болка“, рече претседателот на Атлетико Мадрид, Енрике Серезо.

Мигел Анхел Гил, спортски директор на Атлетико Мадрид, најави дека знамињата на стадионот „Ванда Метрополитано“ ќе бидат спуштени на половина копје во чест на починатото момче.

Од клубот не ги наведоа причините за смртта на 14 – годишниот Кристијан. сѓд/

Таг
Back to top button
Close
Close