0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Почесна артилериска стрелба по повод Денот на независноста

По повод 8-ми септември – Денот на независноста вечерва ќе се изврши почесна артилериска стрелба.

Скопје, 7 септември 2020 (МИА) – По повод 8-ми септември – Денот на независноста вечерва ќе се изврши почесна артилериска стрелба.

Од Армијата информираат дека во 18:30 од касарната „Илинден“ во Скопје ќе се изврши почесна артилериска стрелба со истрелување на пет плотуни од артилериски орудија од страна на артилерискиот баталјон на Армијата на Република Северна Македонија.  бк/ац/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close