0_Спорт.ПорталSport.SlajderОстанато

Победничко враќање на Мекгрегор, го совлада Серони за само 40 секунди (видео)

Конор најверојатно ќе продолжи да се бори во категоријата во средна категорија и че се соочи со друг мајстор при нокаутите, Хорхе Масвидал.

Лас Вегас, 19 јанаури 2020 (МИА) – Суперesвездата на ММА, Конор Мек Грегор (22-4 ММА, 10-4 УФЦ) се врати во октагонот со спектакуларна победа после 15-месечно отсуство и го постигна оствари својот прв триумф во професионален судир по околу три години.

За само 40 секунди, Мек Грегор го сруши рекордерот по победи и бонуси во УФЦ – Доналд Серони (36-14 ММА, 23-11 УФЦ) во главниот настан на УФЦ 246.

Конор најверојатно ќе продолжи да се бори во категоријата во средна категорија и че се соочи со друг мајстор при нокаутите, Хорхе Масвидал.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=9mj83rY1LQM&feature=emb_title

Таг
Back to top button
Close
Close