0_Спорт.ПорталКошарка

Победничка вечер за Куманово и ТФТ во БИБЛ лигата

Македонските претставници во БИБЛ лига забележаа победи вечерва во регионалното натпреварување, откако Куманово славеше на гостување кај Академик, а ТФТ триумфираше на домашен терен против Тиват.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close