0_Спорт.ПорталКошаркаРезултати

Победи за домашните екипи на првите три средби од 15.коло во кошаркарското првенство

Во Првата македонска кошаркарска лига викендов на распоредот се натпреварите од 15. коло. На трите досега завршени дуели се радуваа екипите домаќини.

Скопје, 8 февруари 2020 (МИА) – Во Првата македонска кошаркарска лига викендов на распоредот се натпреварите од 15. коло. На трите досега завршени дуели се радуваа екипите домаќини.

Резултати:
Гостивар – МЗТ Скопје Уни Банка 89:69 (вчера)
Пелистер – Вардар 96:81 (денес)
Куманово – Кожув 79:67 (денес).

Утре играат:
Академија ФМП – МЗТ Скопје Аеродром
Работнички – Еуро Никел.

Пред комплетирање на 15.коло на табелата води Гостивар со 26 бода, пред МЗТ Скопје Аеродром со 25, Кожув, Работнички и Еуро Никел имаат по 24,… зс/

Таг
Back to top button
Close
Close