СветСвет.Портал

Побарана оставка од министерот за здравство на Аргентина поради вакцинирање преку ред

Аргентинскиот претседател Алберто Фернандез побара оставка од министерот за здравство Гинес Гонзалес Гарсија по медиумските наводи дека луѓе користеле врски за да бидат вакцинирани против Ковид-19 преку ред, тврдат извори во аргентинската администрација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close