Дописници МКДОпштински вести

По зголемениот број на заразени од Ковид-19 заседаваше Општинскиот совет за превенција на Струмица

Доследно почитување на протоколите за работа на угостителските објекти и засилени контроли од страна на инспекциите и полицијата за да се превенира ширењето на вирусот Ковид-19, е заклучокот од денешниот состанок на Општинскиот совет за превенција, на кој присуствуваа и сопственици на угостелски објекти од Струмица.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close