Svet.SlajderСвет

По воениот удар во Мјанмар првпат соборената премиерка Аунг се појави на суд

Соборената премиерка на Мјанмар, Аунг Сан Си Чи денеска се појави на судското рочиште, првпат откако војската ја собори владата со државен удар на 1 февруари

Back to top button
Close
Close