0_Магазин.ПорталЗанимливости

По веста дека Меган е бремена, се огласи и Бакингемската палата

Токму на Денот на вљубените пред 37 години, Бакингемската палата објави и дека принцезата Дијана е бремена со своето второ дете. Во известувањето за печатот се вели дека „Кралицата Елизабета и принцот Филип се воодушевени од среќната вест“ и дека на Дијана, која тогаш имала 22 години, не ѝ било грижа дали носи девојче или момче.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close