БалканБалкан.ПорталДописници Свет

По Велигден, во Бугарија може да има уште еден бран на пандемијата

Експертите Лачезар Томов и Николај Витанов сметаат дека е рано да се зборува за крај на епидемијата на коронавирусот во Бугарија, напротив, доколку мерките останат какви што се сега, по Велигден ќе биде регистрирано значително зголемување на бројот на заразени случаи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close