0_Спорт.ПорталФудбал

По римскиот мурал, Мурињо доби и „специјален“ сладолед

Откако минатата недела доби мурал во римската населба Тестачио на кој е прикажан како во одело вози „веспа“, португалскиот фудбалски тренер Жозе Мурињо, кој од јули го презема италијанскиот прволигаш Рома, доби и сладолед, наречен „Специјален“ (Special One).

Back to top button
Close
Close