Svet.SlajderСветСвет.Портал

По првата тв-дебата, Бајден собра рекордни 3,8 милиони долари донации за еден час

Кампањата на кандидатот на демократите за претседател на САД, Џо Бајден собра рекордни 3,8 милиони долари за само еден час, јавија американски медиуми. Тоа се случи по првата тв-дебата меѓу Бајден и Доналд Трамп, што се одржа во Кливленд.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close