Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

По принципот „еден член, еден глас“ албанските демократи утре избираат нов лидер

Довербата по третпат ќе ја побара Љуљзим Баша, а по првпат во изборната трка се и Агрон Шехај, Фатбард Кадили и Едит Харџи, која е прва жена која се бори за лидерската функција

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close