0_Спорт.ПорталДописници МКДФудбал

По победата во Делчево, Детонит осамен на лидерската позиција во Третата фудбалска лига – Исток

Дербито за врвот на табелата во Третата фудбалска лига - Исток, кое се одигра на градскиот стадион „Гоце Делчев“ во Делчево помеѓу екипите на Брегалница и Детонит им припадна на радовишани.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close