СветСвет.Портал

По несреќата во Колорадо, приземјени 128 авиони Боинг 777

Приземјени се околу 128 авиони Боинг 777, кои го користат моторот „Прет енд Витни“ (Pratt & Whitney), истиот како на авионот што не успеа да полета од Денвер, изјави денеска портпаролот на гигантскиот американски производител на авиони. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close