ЕвропаЕвропа.Портал

По насилствата во Каталонија, приведени 51 лице

За време на демонстрациите во каталонија, по затворските пресуди за сепаратистичките каталонски лидери, уапсени се 51 лице, соопшти денеска шпанската Влада.

Back to top button
Close
Close