Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

По Мета и албанската ЦИК побара продолжување на важноста на документите за идентификација за изборите

Со цел да се искористи правото на глас од граѓаните, чиј документ за биометриска идентификација станува неважечка на 25 април 2021 година, ЦИК побара од Министерството за внатрешни работи да ја продолжи важноста на документите за идентификација. Тоа со цел секој граѓанин да го искористи со устав загарантираното право на глас, наведува Цилибаши.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close