Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

По инагурацијата на Лукашенко опозицијата повика на граѓанска непослушност

Белоруската опозиција денеска повика на граѓанска непослушност откако Александар Лукашенко беше инагуриран за претседател и покрај секојдневните протести

Back to top button
Close
Close