0_Македонија.ПорталОпштество

По една коловозна лента сообраќајот на магистралниот пат Штип-Кочани, кај Облешево

На магистралниот пат Штип - Кочани, кај Облешево, сообраќајот се одвива по една коловозна лента, а возилата се пропуштаат наизменично, соопшти Автомото сојузот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close