0_Спорт.ПорталSport.SlajderСпортФудбал

По еден натревар суспензија за Ибрахимовиќ и Лукаку

Дисциплинската комисија на Италијанскиот фудбалски сојуз им изрече денеска суспензија во траење од еден натпревар на напаѓачите на Милан и на Интер, Златан Ибрахимовиќ и Ромелу Лукаку, поради инцидентот што се случи минатиот викенд во дуелот на градските ривали од Милано во рамки на националниот куп.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close