Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

По договорот меѓу Бајден и Путин, рускиот амбасадор се враќа во САД

Рускиот амбасадор во Вашингтон, кој беше вратен во неговата земја на консултации во март, денеска отпатува во САД, во согласност со неодамнешниот договор меѓу рускиот и американскиот претседател  Владимир Путин и Џо Бајден, постигнат на Самитот во Женева. 

Back to top button
Close
Close