Дописници СветЕвропа

По бунтот три лица побегнаа од центарот за задржување на странци без документи во близина на Роаси

Во центарот за административни притвори (ЦАР) во Меснил-Амелот (Сена-ет-Марн) избувна „бунт“, при што три лица кои биле приведени и чекале протерување од Франција, побегнале, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close