0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

По Берлин, Османи ја продолжува дипломатската турнеја во Копенхаген и Стокхолм

По вчерашните средби во Берлин, на кои Северна Македонија доби недвосмислена поддршка од Германија за пристапување во ЕУ, шефот на дипломатијата Бујар Османи денеска заминува за Копенхаген, на средба со својот колега и домаќин, министерот за надворешни работи на Данска, Јепе Кофод.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close