Svet.SlajderЕвропа

По Австрија, скандал и во Италија: Се вакцинирале преку ред

Скандал изби во сицилијанскиот град Рагуза откако дел од раководителите на локалната здравствена установа им овозможија на свои роднини, пријатели или локални политичари да примат вакцина против Ковид-19 преку ред, јавија италијанските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close