0_Maqedoni.PortalShoqëri

Po asfaltohet rruga Galiçnik – Mavrovë, komunikacioni do të ndërpritet çdo ditë prej orës 10 deri në orën 16

– NP Rrugët e Maqedonisë dega Shkup duke filluar prej sot do të zbatojë punime ndërtimore në rrugë (asfaltim) të rrugës rajonale P-2238 fshati Galiçnik – Mavrovë.

Shkup, 14 gusht 2020 (MIA) – NP Rrugët e Maqedonisë dega Shkup duke filluar prej sot do të zbatojë punime ndërtimore në rrugë (asfaltim) të rrugës rajonale P-2238 fshati Galiçnik – Mavrovë.

Nga LAMM informojnë se asfaltimi do të zhvillohet në drejtim nga fshati Galiçnik drejt Mavrovës. Punët do të zhvillohen çdo ditë pune dhe gjatë fundjavave në periudhë prej orës 10.00 – 16.00 kur komunikacioni do të ndërpritet.

Në vendin e punimeve do të vihet sinjalizim i komunikacionit. fc/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close