0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталДописници МКДПолитикаХроникаХроника.Портал

По 40 години реконструирана зградата на Кавадаречката полиција

Ако сакаме да имаме ефикасност во работењето, ако сакаме да имаме зголемена безбедност на граѓаните, ние мораме  да имаме и мотивирани полициски службеници. За да имаме мотивирани полициски службеници, првиот предуслов е да направиме добри услови за работење и добро да бидат опремени. Секако, да имаат и добри месечни примања, со цел и економски да бидат сигурни и стабилни заедно со семејствата, порача денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во Кавадарци, каде по 40 години е реконструирана зградата на полицијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close