БалканБалкан.ПорталДописници Свет

По 13 години казна затвор за лидерот на Златна зора и пет поранешни пратеници за формирање криминална организација (ДПЛ)

Лидерот на Златна зора и пет поранешни пратеници од партијата, добија 13 години затворска казна за формирање криминална организација, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close