СпортФудбал

ПМФЛ: Силекс го декласира Вардар во битката за опстанок

Актуелниот македонски фудбалски првак Вардар е сè поблиску до преселба во Втората лига, откако попладнево загуби на гостувањето кај Силекс со убедливи 6:0 и со петтиот пораз во низа, се спушти на претпоследното место на табелата на седум кола до крајот на првенството.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close