СпортФудбал

ПМФЛ: „Ренова“ го совлада „Силекс“

Фудбалерите на „Ренова“ извојуваа важна победа во битката да го задржат прволигашкиот статус, триумфирајќи попладнево на домашен терен над директниот конкурент „Силекс“ со 2:1 во премиерниот натпревар од 28. коло во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close