0_Спорт.ПорталSport.SlajderРезултатиФудбал

ПМФЛ: Идентични победи за Вардар, Шкендија и Македонија ЃП

Екипите на Вардар, Шкендија и Македонија ЃП забележаа идентични победи на денешните натпревари од 7. коло во Првата македонска фудбалска лига.

Скопје, 27 септември 2020 (МИА) – Екипите на Вардар, Шкендија и Македонија ЃП забележаа идентични победи на денешните натпревари од 7. коло во Првата македонска фудбалска лига.

По три бода освоија и Академија Пандев и Струга Трим Лум.

Резултати:
Академија Пандев – Силекс 1:0
Пелистер – Шкендија 1:3
Ренова – Македонија ЃП 1:3
Струга Трим Лум – Шкупи 2:0
Вардар – Беласица 3:1.

Вчера, Борец – Работнички 0:0.

Табела: Шкендија 17 бода, Шкупи 13, Македонија ЃП 13, Борец 12, Струга 11, Силекс 10, Работнички 10, Вардар 10, Пелистер 9, Академија Пандев 6, Ренова 5, Беласица 0. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close