Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Пленковиќ: Ситуацијата со коронавирусот е многу сериозна, да бидеме одговорни

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ денеска предупреди на сериозната состојба со коронавирусот во таа земја и повторно апелираше до граѓаните да бидат одговорни и да покажат ментална сила, бидејќи во спротивно бројот на заразени лица ќе биде поголем.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close