БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Пленковиќ потврди за разговори за набавка на руската вакцина против Ковид-19

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ потврди дека Владата водела првични разговори со руската страна за набавка на вакцината Спутник V.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close