БалканБалкан.Портал

Пленковиќ: Новите мерки до Божиќ, можеби и подолго

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ вечерва потврди дека новите построги мерки за сузбивање на ширењето на коронавирусот ќе траат до католичкиот Божиќ на 25 декември, но не ја исклучи можноста тие да траат подолго доколку тоа го побараат здравствените власти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close