Svet.SlajderЕвропа

Пленковиќ најави олеснување на епидемиолошките мерки во Хрватска од 1 март

Интензивирана е динамиката на имунизација, па до крајот на март ќе имаме над 700.000 дози вакцини. Постоечките вакцини се ефикасни, рече Пленковиќ на прес-конференцијата по седницата на владата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close